Wszyscy jesteśmy dziećmi! Festyn parafialny - niedziela 4 czerwca od 14:00 do 18:00 w ogrodzie klasztornym
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy 2023

  1. Dzisiaj od godz. 14:00 zapraszamy na Festyn parafialny – „Wszyscy jesteśmy dziećmi”. Dla dzieci (dmuchańce, ściana wspinaczkowa, kule do grania w piłkę. Dla starszych między innymi: grochówka wojskowa, kiełbasa polowa i żurek domowy. Podczas festynu zachęcamy do wsparcia dzieci z domu dziecka w Żmerynce na Ukrainie przez ofiary finansowe. Będzie zabawa fantowa, w której każdy los wygrywa (losy można nabywać po każdej Mszy św. przed Kościołem) a przy końcu festynu będą losowane cenne nagrody (rower, wołczery na półkolonie na bagrach, sprzęt rtv i agd, itp.. Mile widziane osoby, które ofiarują ciasto, czy owoce. Podczas festynu będzie między innymi występ naszej scholii dziecięcej „Dzieci Maryi” oraz wydarzenie pod nazwą „Mam talent”. Gwarantujemy dużo zabawy. A zatem: „Przeżyj to sam – przybywając na festyn”.
  2. W poniedziałek o godz. 18:00 – Msza św. w 10 rocznicę śmierci Ks. kard. Stanisław Nagyego. Z tej okazji na stoliku z tyłu kościoła można zaopatrzyć się piękny album poświęcony naszemu Ks. Kardynałowi.
  3. We wtorek o godzinie 19:00 zapraszamy do auli Domus Mater na wyjątkową konferencję o finansach w Biblii. Konferencja jest z isnpiracji wspólnoty Serce Boga.
  4. W środę, o godz. 10:00 spotkanie matecznika, a w nim nabożeństwo czerwcowe. o godz. 17:30 i na Eucharystii wieczornej będziemy modlić za małżeństwa i rodziny naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  5. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Procesja Eucharystyczna rozpocznie się w naszej parafii Mszą św. o godz. 1030 a zakończy się przy kościele MB Fatimskiej na Małym Płaszowie. Jako parafia włączamy się w przygotowanie ołtarzy: I ołtarz będzie usytuowany przy posesji nr 20 na ul. Myśliwskiej i przygotuje go Sercańska Wspólnota Świeckich i parafialny zespół Caritas. II ołtarz – niedaleko szkoły nr 47 i prosimy o przygotowanie tego ołtarza wspólnotę „Serce Boga” . Będziemy także wdzięczni ofiarodawcom za kwiaty do ołtarzy. Nie zapomnijmy w tym dniu przystroić okna naszych mieszkań obrazami i symbolami eucharystycznymi. Zapraszamy do niesienia sztandarów, feretronów i ozdobnych poduszek. Dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. przychodzą w białych strojach. Młodsze dzieci zachęcamy do sypania kwiatów i do dzwonienia. O godz. 23:00 Godzina święta.
  6. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.
  7. W sobotę, 10 czerwca 2023 r. o godz. 17:00 zapraszamy na poświęcenie odnowionego krzyża na Cmentarzu Cholerycznym przy zbiegu ulic Przewóz/ Szczecińska. Po poświęceniu krzyża wrócimy indywidualnie do kościoła, gdzie o 17.30 odbędzie się Nabożeństwo Czerwcowe z procesją.
  8. Również w sobotę 10 czerwca, pielgrzymka Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  9. Zachęcamy młodzież po VII klasie szkoły podstawowej i starszą do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza.

Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny obdarzy nas swoim błogosławieństwem
na każdy dzień nowego tygodnia.
Szczęść Boże.

Strona 1 z 693
Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa